wirtualne biuro cena ile kosztuje wirtualne biuro

Czy warto mieć wirtualne biuro? Ile to kosztuje i kiedy się opłaca?

30 grudnia 2022

Czy warto mieć wirtualne biuro? Ile to kosztuje i kiedy się opłaca?

Z roku na roku wirtualne biura wciąż zyskują na popularności. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z tego typu usług. Pandemia pokazała wielu z nam, że niektóre czynności z równą skutecznością można wykonywać nie tylko z biura, lecz także z własnego mieszkania, a praca zdalna zrewolucjonizowała rynek pracy na całym świecie. Ile kosztuje wirtualne biuro i komu się to opłaca?

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Na tej stronie przeczytasz o tym, czym jest wirtualne biuro, jak działa i na czym polega. Teraz przyszedł czas na odpowiedź, ile kosztuje wirtualne biuro. Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ceny wirtualnych biur są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. To, ile kosztuje wirtualne biuro, zależy między innymi od tego, w jakim mieście ono funkcjonuje. Ceny wirtualnych biur w Warszawie, w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach takich jak Śródmieście czy Mokotów, zaczynają się już od ok 150-200 zł miesięcznie. Bardzo podobnie jest w innych dużych miastach Polski.

Jednak nie oznacza to, że nie da się wynająć takiego biura nieco taniej. Jeżeli dobrze się poszuka, można znaleźć wirtualne biuro już za ok. 30-40 zł miesięcznie, jednak nie będzie ono już tak korzystnie ulokowane. Co więcej trzeba liczyć się z tym, że właściciele takiego biura będą chcieli podpisać umowę na co najmniej 1-2 lata, a w dodatku często będziemy musieli zapłacić za wszystko z góry.

Wirtualne biura – dla kogo to dobre rozwiązanie?

Wirtualne biura to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Dlaczego? Dlatego, że każda firma w Polsce musi posiadać adres, na który jest zarejestrowana. Bardzo często mikroprzedsiębiorcy decydują się zarejestrować firmę na swój adres domowy, jednak nie każdy ma taką możliwość. Wiele z nich wynajmuje swoje mieszkania i wtedy sprawa może się nieco skomplikować.

Dla niektórych wirtualne biura mogą okazać się dobrym rozwiązaniem tylko na sam start firmy. Z czasem, kiedy ich przedsiębiorstwo się rozrośnie, mogą zainwestować w wynajem powierzchni pod standardowe, tradycyjne biuro. Z tych wirtualnych najczęściej korzystają przede wszystkim freelancerzy, osoby wykonujące pracę zdalną, headhunterzy czy przedsiębiorcy, którzy obecnie mieszkają lub przebywają za granicą, ale chcą, aby ich firma miała polski adres.

Jeżeli poszukujesz tego typu podmiotu, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Posiadamy wirtualne biura na warszawskim Śródmieście i Mokotowie. Więcej informacji o kompleksowej obsłudze administracyjnej znajdziesz na stronie głównej oferty.