wynajem wirtualne biura warszawa

Dlaczego wirtualne biura cieszą się taką popularnością?

5 września 2022

Dlaczego wirtualne biura cieszą się taką popularnością?

Nie ma co zaprzeczać, że technologia całkowicie odmieniła naszą codzienność. W ostatnich latach przyczyniła się do tego także pandemia i możliwość pracy zdalnej – czy to z domu, czy innego dowolnego miejsca na Ziemi. Praca zdalna pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy i niekiedy długie stanie w korkach. Nic więc dziwnego, że wirtualne biura cieszą się coraz większym zainteresowanie i popularnością. Co jeszcze na to wpływa?

Wirtualne biuro a zarządzanie firmą

W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorców przekonuje się o tym, że aby efektywnie zarządzań swoją firmą, wcale nie trzeba wynajmować powierzchni biurowej w centrum miasta. Dla niektórych przedsiębiorstw w zupełności wystarczy to, co mają do zaoferowania wirtualne biura. Pandemia koronawirusa pokazała, że praca zdalna potrafi być tak samo wydajna jak ta świadczona ze stacjonarnego biura, co zrewolucjonizowało rynek pracy na dobre.

Wirtualne biuro w zupełności wystarcza do tego, aby dobrze zarządzać firmą. Jeżeli wybierzemy odpowiedni podmiot, który zapewni nam kompleksowe świadczenia, możemy liczyć między innymi na obsługę poczty firmowej, faksu, telefonu, a także pomoc prawną i księgową. Niektóre firmy oferują także prowadzenie strony internetowej, na której będą promowane nasze usługi, produkty bądź działania.

Korzyści finansowe wirtualnego biura

Zdarza się również czasami i tak, że nawet przedsiębiorca, który ceni sobie pracę zdalną, będzie potrzebował spotkać się „twarzą w twarz” ze swoim klientem, kontrahentem czy zespołem współpracowników, aby omówić najważniejsze kwestie firmowe. Wtedy na pomocą również przychodzą wirtualne biura, gdyż wiele z nich posiada do wynajęcia dobrze przygotowane i wyposażone sale konferencyjne. Jest to korzystne cenowo, ponieważ wtedy zazwyczaj płacimy stawkę godzinową za konkretny dzień i nie musimy wynajmować całej powierzchni.

Ten przykład jest związany z ekonomicznością wirtualnego biura w ogóle. Korzystanie z tego typu usług jest zdecydowanie tańsze niż wynajem powierzchni biurowej w centrum Warszawy. W ostatnich latach ceny dochodziły do 95 zł za mkw za miesiąc. Takie koszty są nie do pomyślenia w szczególności dla dopiero co początkujących przedsiębiorców, którzy jeszcze nie zdążyli wypracować renomy swojej firmy ani nawiązać intratnych kontaktów biznesowych. O tym czy warto mieć wirtualne biuro oraz kiedy się to opłaca, pisaliśmy w innym wpisie na blogu. Ile to może kosztować? Odsyłamy zainteresowane osoby!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz zapoznania się z naszą ofertą!