kupno spółki z o.o. mężczyzna podpisuje dokument

Jak i gdzie kupić spółkę z o.o.?

9 stycznia 2023

Jak i gdzie kupić spółkę z o.o.?

Kupno spółki z o.o. to coraz powszechniejsza praktyka na rynku polskim. Nic dziwnego, ponieważ tego typu działanie pozwala uniknąć formalności oraz nerwów z nimi związanych. Dodatkowo kupno spółki z o.o. to sposób na to, aby mieć własną działalność w zaledwie jeden dzień. W jaki sposób kupić gotową spółkę z o.o.? Gdzie można to zrobić?

W jaki sposób kupić gotową spółkę?

Kupno gotowej spółki to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko rozpocząć własną działalność gospodarczą. W jaki sposób kupić gotową spółkę i gdzie się zgłosić? Można to zrobić na kilka sposobów, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Pierwszy sposób zasadza się na zakupie spółki u notariusza. Aby tego dokonać, potrzebne będzie przygotowanie pakietu dokumentów – skany dowodów tożsamości wspólników i członków zarządu, informacje o składzie zarządu czy zakresie działalności spółki. Taką sprawę można załatwić również na odległość.

Innym sposobem na kupno gotowej spółki z o.o. jest wykorzystanie portalu Ministerstwa Sprawiedliwości, S24. W tym celu niezbędne jest posiadanie profilu na wspomnianym portalu oraz profilu zaufanego ePUAP, którego założenie jest darmowe. Dzięki temu będziemy mogli złożyć kwalifikowany podpis elektroniczny, aby w ten sposób podpisać umowę spółki oraz wniosek do KRS.

Ostatni sposób na kupno gotowej spółki z o.o. polega na skorzystaniu z usług profesjonalnych firm, które zajmują się rejestrowaniem i skupowaniem spółek różnego rodzaju. Następnie sprzedają je zainteresowanym podmiotom. To wyjście wydaje się najprostsze, ponieważ wymaga od nas najmniejszego nakładu pracy. Poza tym bardzo często tego typu firmy oferują świadczenie szeregu innych dodatkowych usług, które mogą być powiązane z prowadzeniem działalności jak np. wirtualne biura, pomoc prawna, tworzenie biznesplanów i nie tylko.

Kupno gotowej spółki z o.o. – dlaczego się opłaca?

Kupno gotowej spółki z o.o. z pewnością jest bardzo opłacalną inwestycją. Dzięki niej zyskujemy sporą oszczędność czasu oraz pewność, że cała rejestracja będzie w pełni legalna i zgodna z obecnie obowiązującymi przepisami. Dzięki zakupowi gotowej spółki jesteśmy w stanie rozpocząć działalność gospodarczą w ciągu zaledwie 1-2 dni, a przy tym nie mamy żadnych zaległych zobowiązań.

Dlatego warto powierzyć cały proces w ręce specjalistów, którzy już nie raz mieli z tym do czynienia. Takie działanie to gwarancja pomyślności, a przy okazji możliwość znalezienia dodatkowych usług, z których będziesz chciał skorzystać jak np. prowadzenie wirtualnego biura. Nasza firma ma bogate doświadczenie w obu tych obszarach, dlatego zachęcamy do kontaktu lub wypełnienia formularza.