Z czego wynika popularność sprzedaży gotowych spółek?

10 października 2022

Z czego wynika popularność sprzedaży gotowych spółek?

W ostatnich latach kupowanie gotowych spółek stało się bardzo popularne. Przyszli przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na tę opcję zamiast rejestrować spółkę samodzielnie, zupełnie od zera. Z czego może wynikać popularność sprzedaży gotowych spółek nie tylko z o.o., lecz także chociażby komandytowych?

Czy zakup gotowych spółek jest popularny?

Z biegiem lat zakup gotowych spółek staje się popularną czynnością. Wiele młodych osób coraz częściej decyduje się na pracę „na swoim”, a ciepła etatowa posadka nie jest już spełnieniem marzeń każdego, kto pragnie stabilizacji. Nie bez wpływu pozostał także obecny styl życia wielu ludzi z dużych miast, który jest szybki i w którym liczy się niemal każda sekunda. „Czas to pieniądz” – mówi nam przysłowie. A przecież zakup gotowej spółki to ogromna oszczędność nie tylko cennego czasu, lecz także nerwów i formalności.

Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się obrotem gotowych spółek. Ich działalność polega przede wszystkim na zakładaniu, skupowaniu, a w końcu sprzedawaniu podmiotów (spółek), które są natychmiastowo gotowe do przejęcia i użytkowania. Gotowa spółka daje nam możliwość rozpoczęcia własnej działalności już zaledwie po 1-2 dniach od transakcji. Dzięki temu możemy dokonywać wszelkich działań związanych z prowadzeniem firmy, takich jak chociażby wystawianie faktur.

Atrakcyjność zakupu gotowej spółki

Nie ma co się dziwić popularyzacji zakupu gotowych spółek, gdyż trzeba przyznać, że tego typu rozwiązanie jest bardzo atrakcyjne. Bardzo często zdarza się również tak, że firmy, oprócz obrotem spółkami, zajmują się kompleksową obsługą biura. Dzięki temu są w stanie zapewnić naszemu nowo powstałemu przedsiębiorstwu wirtualny adres do korespondencji firmowej (wirtualne biuro) czy usługi księgowej. Wciąż rosnąca konkurencja rynkowa sprawia, że firmy zajmujące się zakładaniem i sprzedażą spółek stale poszerzają swoje oferty. Obecnie na rynku można kupić gotową spółkę, która działa w niemal każdej interesującej nas branży. Wystarczy tylko odrobinę samozaparcia oraz chęci do znalezienia odpowiedniego podmiotu.

Jeżeli są Państwo natomiast zdecydowani na zakup spółki z o.o., serdecznie zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem firmy Excelio. Z przyjemnością odpowie on na wszelkie nurtujące Państwa pytania, a także kompleksowo przedstawi naszą ofertę. Poza zakładaniem i sprzedażą spółek, oferujemy także pomoc prawną, wirtualne biura w Warszawie, audyty spółek czy tworzenie biznesplanów.